Тізалуд таб. 4 мг №30

Тізалуд таб. 4 мг №30

ТІЗАЛУД (TIZALUD)
TIZANIDINUM M03B X02

КИЇВСЬКИЙ ВІТАМІННИЙ ЗАВОД
Склад лікарського засобу:

табл. 2 мг, № 30

Тизанідин 2 мг
№ UA / 7594/01/01 Термін дії посвідчення 15.01.2008 до 15.01.2013

табл. 4 мг, № 30

Тизанідин 4 мг
№ UA / 7594/01/02 від 15.01.2008 до 15.01.2013

Фармакологічні властивості

міорелаксант центральної дії. Механізм дії пов'язаний зі стимуляцією пресинаптичних 2-рецепторів, що призводить до пригнічення вивільнення збуджуючих амінокислот (кислота глутамінова, кислота аспарагінова), які стимулюють рецептори до N-метил-D-аспартату. Внаслідок цього на рівні проміжних нейронів спинного мозку відбувається пригнічення синаптичної передачі збудження. Має також помірний центральний аналгезуючий ефект, зумовлений пригніченням функції вставних нейронів задніх рогів спинного мозку. Знижує опір пасивним рухам, зменшує спазми і клонічні судоми, підвищує силу довільних скорочень. Не впливає на нервово-м'язову передачу.
Після застосування тизанидин швидко і майже повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Одночасний прийом їжі не впливає на фармакокінетику тизанідину. В діапазоні доз від 4 до 20 мг фармакокінетика препарату має лінійний характер. Препарат характеризується низькою індивідуальною широтою фармакокінетичних параметрів. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1 2 години після прийому. У зв'язку з вираженим ефектом першого проходження через печінку біодоступність становить 34%, зв'язування з білками плазми крові 30%. Тизанідин швидко і в більшій кількості метаболізується в печінці з утворенням неактивних метаболітів. Проникає через гематоенцефалічний бар'єр, у незначній кількості в грудне молоко. Період напіввиведення з системного кровотоку 2 4 год. Виведення відбувається переважно нирками (60 70%) і через кишечник (20 25%) головним чином у вигляді метаболітів,
У хворих з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 25 мл / хв) максимальна концентрація в плазмі крові перевищує цей показник у здорових добровольців у 2 рази, період напіввиведення подовжується до 14 год.
При прийомі всередину дія препарату проявляється через 30 45 хв, максимальний ефект настає в протягом 1 2 ч.

Показання

Болісний м'язовий спазм, пов'язаний зі статичними і функціональними захворюваннями хребта (шийний і поперековий синдроми), а також після хірургічних втручань (з приводу грижі міжхребцевого диска, остеоартрозу тазостегнового суглоба); спастичності скелетних м'язів при неврологічних захворюваннях (розсіяному склерозі, хронічній мієлопатії, дегенеративних захворюваннях спинного мозку, порушеннях мозкового кровообігу, церебральному паралічі).

Спосіб застосування

Дорослим призначають внутрішньо незалежно від прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю рідини. Режим дозування встановлюють індивідуально з урахуванням показань, ефективності і переносимості терапії.
При болісному м'язовому спазмі призначають по 2 або 4 мг 3 рази на добу. У важких випадках на ніч додатково призначають 2 або 4 мг тизанідину.
При спастичності скелетних м'язів, що зумовлена неврологічними захворюваннями, початкова добова доза не повинна перевищувати 6 мг (по 2 мг 3 рази на добу). Добову дозу можна підвищувати поступово на 2 4 мг / сут, з інтервалами від 3 4 до 7 днів. Звичайно оптимальний терапевтичний ефект досягається при добовій дозі 12 24 мг, розподіленої на 3 або 4 прийоми через рівні проміжки часу.
Вища доза тизанідину для дорослих 36 мг / сут.
У пацієнтів з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 25 мл / хв) початкова доза становить 2 мг 1 раз на добу. Підвищення дози слід проводити поступово, з урахуванням ефективності та переносимості терапії. При необхідності більш вираженого ефекту рекомендується спочатку збільшити дозу, що призначається 1 раз на добу, після чого збільшити кратність застосування.
Тривалість курсу терапії визначається залежно від динаміки м'язово-тонічних і больових проявів. При гострому болю м'язового генезу тривалість прийому препарату складає від 1 до 2 3 тижнів. При хронічних больових синдромах може знадобитись більш тривалий курс, який визначається індивідуально і в середньому становить від 3 6 тижнів до 1 року.

Протипоказання:

виражені порушення функції печінки, одночасний прийом флувоксаміну, підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, в період вагітності та годування груддю, дітям до 18 років.

ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ

  • З боку центральної нервової системи: сонливість, слабкість, запаморочення, сухість у роті; рідко розлади сну, галюцинації.
  • З боку опорно-рухового апарату: рідко м'язова слабкість.
  • З боку шлунково-кишкового тракту: рідко нудота, шлунково-кишкові розлади, минуще підвищення активності печінкових трансаміназ; дуже рідко гострий гепатит.
  • З боку серцево-судинної системи: часто зниження артеріального тиску, брадикардія.
  • Інші: стомлюваність, рідко алергічні реакції (свербіж шкіри, висип, кропив'янка).

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ:

застосовують з обережністю у пацієнтів похилого віку у зв'язку з ймовірністю значного зниження ниркового кліренсу.
При виникненні побічних явищ, можливо, пов'язаних з порушенням функції печінки (нудота нез'ясованої причини, анорексія, втома), а також у пацієнтів, які застосовують тизанидин в добовій дозі 12 мг, необхідно контролювати функціональні печінкові проби 1 раз на місяць в перші 4 місяці лікування. У разі, коли рівні печінкових трансаміназ в сироватці крові стійко перевищують верхню межу норми в 3 рази, застосування препарату слід припинити.
Оскільки до складу таблеток входить лактоза, не рекомендується застосовувати препарат у пацієнтів зі спадковою непереносимістю галактози, тяжкою лактазною недостатністю і мальабсорбцією глюкози (галактози).
Застосування в період вагітності та годування груддю. Прийом препарату в період вагітності протипоказаний. При необхідності лікування тизанідином грудне вигодовування необхідно припинити.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами. При виникненні побічних явищ з боку центральної нервової системи (сонливості та ін.) Пацієнтам слід утриматися від видів робіт, що вимагають високої концентрації уваги і швидкої реакції, наприклад, керування транспортними засобами або роботи з машинами і механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими

Протипоказане одночасне застосування тизанідину з інгібітором CYP 1A2 флувоксаміном.
Необхідно дотримуватися обережності при одночасному застосуванні тизанідину з іншими інгібіторами CYP 1A2, а саме: антиаритмічними засобами (аміодароном, мексилетином, пропафеноном), циметидином, фторхінолонами (еноксацином, пефлоксацином, ципрофлоксацином, норфлоксацином), рофекоксибом, пероральними контрацептивами і тиклопідином.
При одночасному застосуванні тизанідину і антигіпертензивних препаратів, включаючи сечогінні, можливий розвиток артеріальної гіпотензії і брадикардії.
При одночасному застосуванні седативні препарати і алкоголь можуть підсилювати седативну дію тизанідину.

Умови та термін зберігання

при перевищенні рекомендованих доз можливі нудота, блювота, артеріальна гіпотензія, запаморочення, сонливість, міоз, неспокій, порушення дихання, кома.
Лікування: відміна препарату, промивання шлунка і кишечника, багаторазовий прийом активованого вугілля, симптоматична терапія. Показано проводити форсований діурез. Специфічного антидоту немає.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ:

при температурі не вище 25 ° С

40948
Приєднуйтесь
Наши аптеки Обратная связь