пимафукорт крем 15,0

пимафукорт крем 15,0

Пімафукорт крем туба 15 г

Торгівельна назва Пімафукорт
діючі речовини Гідрокортизон ,  Натаміцин ,  Неомицин
Категорія

Протимікробні  >  Антибіотики

дерматологія

гормональні препарати

Кому можна
 • дорослим
  МОЖНА, МОЖЛИВО
 • дітям
  з 1-го року під наглядом лікаря
 • вагітним
  з обережністю
 • годуючим
  з обережністю
 • алергікам
  з обережністю
 • діабетикам
  МОЖНА, МОЖЛИВО
 • водіям
  МОЖНА, МОЖЛИВО
Форма випуску крем
спосіб введення Зовнішнє
вид упаковки тюбик
Кількість в упаковці 15 г
Взаємодія з їжею Не має значення
Чутливість до світла Чи не чутливий
умови відпустки За рецептом
Термін придатності 3 роки
Температура зберігання від 5 ° C до 25 ° C
ознака вітчизняний імпортний
Виробник ТЕММЛЕР Італії С.Р.Л
Країна виробництва Італія
код АТС D07CA01

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. пімафукорт® - комбінований препарат, що містить гідрокортизон, неоміцин і натаміцин.

Гідрокортизон має протизапальну, судинозвужувальну і протисвербіжну дію, усуває запальні явища, свербіж, які супроводжують різні види дерматозів.

Неоміцин є антибіотиком широкого спектра дії, активним щодо ряду грампозитивних (стафілококів, ентерококів) і грамнегативних (Klebsiella, Proteus spp., E. coli) бактерій. Pseudomonas aeruginosa стійка до неоміцину in vitro.

Натамицин відноситься до поліеновим антибіотиків групи макролідів, виявляє фунгіцидну дію по відношенню до інфекцій, викликаним грибами, зокрема Candida spp. Невідомо, стійки чи до натамицину інші види грибів.

Перехресна резистентність між неоміцином та іншими антибіотиками групи аміноглікозидів може виникати з таких причин: розвиток плазмід, ферменти яких деактивує аміноглікозиди і знижують проникність клітинної мембрани, в результаті чого ефект аміноглікозидів знижується в зв'язку з порушенням енергетичного обміну або рибосомальної мутації, хоча останній механізм виникає рідко.

Фармакокінетика

Абсорбція. Натамицин і неоміцин практично не абсорбуються через неушкоджену шкіру і слизові оболонки. Можлива незначна абсорбція неоміцину через ушкоджену шкіру, рани і виразки. Через неушкоджену шкіру абсорбується приблизно 1-3% гідрокортизону; при екземі кількість гідрокортизону, який абсорбується, збільшується вдвічі, при інфекційних ураженнях шкіри - у 5 разів. У дітей ступінь абсорбції зменшується з віком.

показання

Короткочасне лікування поверхневих дерматозів, які піддаються кортикостероїдної терапії, ускладнених вторинною бактеріальною та / або грибковою інфекцією (особливо викликаної грибами роду candida), чутливих до неоміцину і натамицину.

застосування

Препарат пімафукорт® наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри 2-4 рази на добу. тривалість курсу лікування визначається індивідуально в залежності від характеру захворювання. курс лікування не повинен перевищувати 14 днів.

Пімафукорт ®  у формі мазі найбільш підходящий для лікування хронічних захворювань шкіри, при яких виникають ураження, що супроводжуються сухістю шкіри, утворенням веснянок і тріщин.

Пімафукорт ®  у формі крему найбільш підходящий для лікування гострих і підгострих захворювань шкіри, а також для лікування ділянок шкіри, вкритих волоссям, і ділянок, що мають складки.

Протипоказання

Оскільки пімафукорт® містить гідрокортизон (кортикостероїд слабкої дії), існують такі протипоказання:

 • захворювання шкіри, викликане первинними бактеріальними інфекціями; первинними інфекціями, викликаними грибами і дріжджами; паразитарними інфекціями (включаючи значні і важкі ушкодження шкіри)
 • вірусні інфекції;
 • шкірні рани і виразки, трофічні виразки, опіки;
 • побічні реакції, викликані ГКС (періоральний дерматит, Стрий);
 • іхтіоз, ювенільний підошовний дерматоз, вугри звичайні (acne vulgaris), розацеа, ламкість кровоносних судин шкіри, атрофія шкіри.

Пімафукорт ®  не слід застосовувати в зовнішній слуховий канал при перфорації барабанної перетинки.

Крім того, Пімафукорт ®  не слід застосовувати в разі гіперчутливості до будь-якого з компонентів препарату: неомицину, натамицину, доаміноглікозидів або кортикостероїдів (що трапляється дуже рідко), або до будь-якого з допоміжних речовин.

Побічні ефекти

Рідко (0,01, 0,1%)

З боку ендокринної системи. Адренокортикальну супрессию внаслідок місцевого застосування препаратів, які містять кортикостероїди, рідко відзначають у дорослих, і не передбачається, що вона може виникнути внаслідок застосування препарату Пімафукорт ® . Можливість розвитку системних ефектів збільшується при використанні оклюзійної пов'язки, нанесенні на великі ділянки шкіри, при застосуванні протягом тривалого періоду, а також у дітей.

З боку шкіри і підшкірної клітковини

При застосуванні препарату Пімафукорт ®  спочатку може виникнути незначне загострення на місці ураження. Припиняти лікування не варто.

Реакції гіперчутливості, печіння і подразнення шкіри, дерматит, екзема, контактний дерматит. Можуть виникнути такі побічні ефекти кортикостероїдів, але їх достовірність при застосуванні гідрокортизону мінімальна по відношенню до застосування більш сильних кортикостероїдів: атрофія шкіри, часто необоротна, що супроводжується витонченим шкіри, телеангіоектазії, пурпура та Стрия; розацеаподобний і періоральний дерматит, який супроводжується або не супроводжується атрофією шкіри; ефект рикошету, який може викликати звикання до кортикостероїдів; уповільнене загоєння ран; депигментация, гіпертрихоз.

Ризик виникнення місцевих побічних реакцій підвищується при збільшенні тривалості лікування. Використання оклюзійної пов'язки (целофановій) або наявність на ділянці шкірних складок збільшує такий ризик. Шкіра обличчя, волосистої ділянки голови та геніталій особливо чутлива до виникнення місцевих реакцій.

При невідповідному застосуванні бактеріальні, паразитарні, грибкові та вірусні інфекції можуть маскуватися і / або загострюватися.

Дуже рідко (0,01%)

Порушення з боку органу зору: підвищення внутрішньоочного тиску, збільшення ризику розвитку катаракти.

частота невідома

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, свербіж пустульозних акне.

Ризик системних ефектів підвищується в наступних випадках: застосуванні з використанням пов'язки (целлофановая пов'язка або в ділянках шкірних складок) застосуванні на великих ділянках шкіри; тривалому лікуванні; при застосуванні дітям (діти надзвичайно чутливі через наявність у них тонкої шкіри і відносно великій площі її поверхні); наявність компонентів або допоміжних речовин, підсилюють проникнення через роговий шар шкіри і / або підсилюють ефект діючої речовини.

Ризик розвитку місцевих побічних реакцій збільшується зі зростанням сили дії препарату і тривалості лікування. Застосування з використанням пов'язки (целлофановая пов'язка або нанесення на ділянках шкірних складок) підвищує цей ризик. Шкіра обличчя і волосистої частини голови, а також геніталій, особливо чутлива для виникнення побічних реакцій. При неправильному застосуванні препарату, а також при наявності бактеріальних, паразитарних, грибкових або вірусних інфекцій прояви цих захворювань можуть маскуватися і / або посилюватися.

Препарат Пімафукорт ®  містить метилпарагідроксибензоат (Е218) і пропілпарагідроксибензоат (Е216), що може викликати алергічні реакції (можливо, відстрочені).

особливі вказівки

Ризик виникнення місцевих побічних реакцій зростає при збільшенні тривалості лікування. використання оклюзійної пов'язки (целофановій) або застосування в області шкірних складок підвищує такий ризик.

Шкіра обличчя, волосисті ділянки шкіри голови і геніталій є особливо чутливими до виникнення місцевих реакцій.

Застосування препарату в ділянці обличчя, на згинаються поверхнях і інших ділянках тонкої шкіри може призвести до атрофії шкіри і підвищенню всмоктування препарату.

Кортикостероїди для місцевого застосування можуть бути небезпечними для пацієнтів з псоріазом по ряду причин, включаючи «синдром рикошету» внаслідок розвитку толерантності, ризику виникнення генералізованого пустулярной псоріазу або місцевої системної токсичності внаслідок порушеної бар'єрної функції шкіри. Стероїди можна застосовувати при псоріазі шкіри голови або хронічному лускатому псоріазі рук і стоп. Важливо ретельне спостереження за пацієнтами.

При невідповідному застосуванні бактеріальні, паразитарні, грибкові та вірусні інфекції можуть маскуватися і / або загострюватися.

Не слід наносити препарат на повіки у зв'язку з можливістю потрапляння на кон'юнктиву ока і підвищеним ризиком розвитку глаукоми або субкапсулярної катаракти.

При нанесенні препарату Пімафукорт ®  на великі ділянки шкіри, при застосуванні дітям або з використанням оклюзійної пов'язки (досвід використання якої обмежений) необхідно пам'ятати про можливість виникнення адренокортікальной супрессии.

Існує можливість як перехресної сенсибілізації між неоміцином та хімічно спорідненими антибіотиками, такими як канаміцин, пароміцін і генцітамін, так і перехресної резистентності між неоміцином та іншими аміноглікозидами. Відповідно, для підтримки необхідних рівнів аміноглікозидів необхідно дотримуватися рекомендацій щодо застосування і тривалості лікування.

Слід уникати тривалого лікування та нанесення на рани або пошкоджену шкіру в зв'язку з теоретичним ризиком ото і нефротоксичності внаслідок всмоктування неоміцину.

Застосування комбінації кортикостероїдів, протигрибкових препаратів та антибіотиків можливо лише в екстрених випадках. Правильний діагноз виключає можливість резистентності мікроорганізмів. В окремих випадках існує необхідність в застосуванні двох або більше діючих речовин, однак позитивного результату можна досягти, використовуючи препарат, що містить одну діючу речовину.

У разі виникнення суперінфекції або надмірного зростання грибкової інфекції лікування слід припинити і вжити відповідних заходів.

Слід дотримуватися особливої ​​обережності у пацієнтів з нирковою недостатністю при застосуванні лікарських засобів, що містять аміноглікозиди.

Застосування в період вагітності та годування груддю. Обмежені дані щодо застосування натамицина в період вагітності не виявили підвищеного ризику вроджених порушень. При зовнішньому застосуванні на невеликих ділянках системне всмоктування натамицина мінімальне.

При системному застосуванні аміноглікозидів в період вагітності спостерігалися випадки ототоксичності. При зовнішньому застосуванні на невеликих ділянках системне всмоктування аміноглікозидів мінімальне. У дослідженнях на тварин після застосування неоміцину відзначали його токсичну дію на репродуктивну функцію. Кортикостероїди здатні проникати через плаценту. В даний час у людини не виявлено тератогенного впливу, яке відзначали в дослідженнях на тварин. При системному застосуванні ГКС у високих дозах виявляли вплив на плід / новонародженого (затримка внутрішньоутробного розвитку, адреносупресія). Хоча існують обмежені дані зовнішнього застосування ГКС у людини в період вагітності, необхідно враховувати їх мінімальну системне всмоктування; ГКС слабкою і помірної активності (I і II клас), такі як гідрокортизон, можна застосовувати короткими курсами на обмежених ділянках шкіри. Описані вище ефекти не можна виключити при тривалому застосуванні або нанесенні на великі поверхні пошкодженої шкіри.

Пімафукорт ®  можна застосовувати в період вагітності короткими курсами на невеликих ділянках шкіри. Тривале застосування або нанесення на великі ділянки пошкодженої шкіри можливі тільки в крайніх випадках.

Годування груддю. Відсутня інформація про можливість проникнення натамицина в грудне молоко. При застосуванні короткими курсами на невеликих ділянках шкіри ГКС і неоміцин виводяться в грудне молоко тільки в невеликій кількості.

Пімафукорт ®  можна застосовувати в період годування груддю короткими курсами на невеликих ділянках шкіри. При тривалому застосуванні або нанесенні на великі ділянки пошкодженої шкіри годування груддю не рекомендується.

Діти. Препарат застосовують дітям віком старше 1 року під контролем лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Відсутні дані щодо впливу препарату Пімафукорт ®  на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами, і виникнення такого впливу не передбачається.

взаємодії

Дані про лікарську взаємодію препарату пімафукорт® відсутні.

Передозування

Відомостей про передозування препарату немає. існує теоретична можливість ототоксического дії неоміцину у разі нанесення препарату на ділянку зовнішнього слухового проходу при наявності перфорації барабанної перетинки і прямої дії неоміцину на середнє вухо. в окремих випадках при випадковому прийомі всередину змісту цілої упаковки препарату пімафукорт® можлива переносимість препарату без розвитку токсичних ефектів.

Умови зберігання

Мазь і крем зберігають при температурі не вище 25 ° с.

Зверніть увагу!

Перед застосуванням препарату  Пімафукорт крем туба 15г  на цій сторінці - спрощена авторська версія сайту, створена на підставі інструкції / ий по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомчою метою і не повинна бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози і способи його застосування.

Т97381
Приєднуйтесь
Наши аптеки Обратная связь