примолют-Нор таб. 5 мг №60

примолют-Нор таб. 5 мг №60

Примолют-Нор таблетки по 5 мг 6 блістерів по 10 шт

Торгівельна назва Примолют-Нор
діючі речовини норетистерону ацетат
Категорія

Сечостатева система

гормональні препарати

Кому можна
 • дорослим
  МОЖНА, МОЖЛИВО
 • дітям
  НЕ МОЖНА
 • вагітним
  НЕ МОЖНА
 • годуючим
  НЕ МОЖНА
 • алергікам
  з обережністю
 • діабетикам
  з обережністю
 • водіям
  МОЖНА, МОЖЛИВО
Форма випуску таблетки
спосіб введення всередину
вид упаковки блістер
Кількість в упаковці 60 таблеток (6 блістерів по 10 шт.)
Кількість дійств. вещ-ва 5 мг
Взаємодія з їжею Не має значення
Чутливість до світла Чи не чутливий
умови відпустки За рецептом
Термін придатності 5 років
Температура зберігання від 5 ° C до 30 ° C
ознака вітчизняний імпортний
Виробник БАЙЕР Ваймарі ГМБХ
Країна виробництва Німеччина
код АТС G03DC02

Фармакологічні властивості

Повна трансформація ендометрія може бути досягнута при застосуванні загальної дози 30-60 мг норетистерону ацетату протягом 10 днів у жінок після кастрації з адекватним поповненням естрогенами. цієї кількості достатньо, щоб досягти стану ендометрію, що відповідає завершенню лютеїнової фази циклу. кровотеча відміни починається зазвичай через 2-4 дні після припинення прийому препарату.

Так, як і всі статеві гормони, норетистерону ацетат інгібує секрецію гонадотропінів в передній долі гіпофіза: 5 мг норетистерону ацетату щоденно з 5-го дня циклу може привести до пригнічення овуляції.

Як і прогестерон, норетистерону ацетат підвищує базальну температуру: 5 мг норетистерону ацетату щоденно підвищує базальну температуру тіла приблизно на 0,5 ° С.

Крім трансформує дії, норетистерону ацетат має кровоспинну дію. Локальне вплив на ендометрій призводить до припинення дисфункционального кровотечі.

Після перорального прийому в діапазоні доз (0,3-25 мг) норетистерону ацетат швидко і повністю абсорбується. Уже після абсорбції і першого проходження через печінку норетистерону ацетат піддається гідролізу з утворенням норетистерону, діючої речовини, і оцтової кислоти. Максимальна концентрація норетистерону в плазмі крові досягається приблизно через 2 години після прийому. Концентрація має двофазний з періодами напіввиведення, що становлять 1-3 ч і близько 10 год. Ці значення залишаються стабільними після багаторазового прийому протягом декількох місяців. Концентрація в плазмі крові відрізняється в залежності від індивідуальних особливостей організму, що пояснюється індивідуальними відмінностями в печінковому кліренсі та концентрації глобуліну, що зв'язує статеві гормони (ГЗСГ); близько 35% норетистерону зв'язується з ГЗСГ, 61% - з альбуміном.

Після прийому однієї таблетки Примолют-Нор максимальна концентрація норетистерону в плазмі досягає приблизно 18 нг / мл (25 нг / мл).

Результати досліджень показали часткове перетворення норетистерону ацетату в етинілестрадіол в процесі метаболізму. При пероральному прийомі 1 мг норетистерону ацетату утворюється кількість етинілестрадіолу, еквівалентну пероральної дозі для людини, яка дорівнює приблизно 6 мкг.

Внаслідок процесів метаболізму при першому проходженні через печінку абсолютна біодоступність норетистерону становить близько 60%. Однак можливі значні зміни. Препарати, що індукують печінкові ферменти, можуть знижувати біодоступність. Норетистерон проникає через гематоенцефалічний бар'єр і плацентарний бар'єр.

Норетистерон НЕ виводиться в незмінному вигляді. Після біоперетворення утворюються метаболіти внаслідок відновлення ароматичного кільця і ​​гідроксилювання, а також їх кон'югати (глюкуроніди і сульфати). Менша частина метаболітів з дуже хорошою розчинність в воді повільно виводиться з плазми крові (період напіввиведення 42-67 год). Виведення метаболітів з сечею і фекаліями відбувається у співвідношенні 6: 4. Найбільша частина виводиться з періодом напіввиведення 1 день.

показання

Дисфункціональні кровотечі, первинна та вторинна аменорея, передменструальний синдром, мастопатія, зміщення часу настання менструації, ендометріоз.

застосування

Перед застосуванням препарату Примолют-нор необхідно провести ретельне загальномедичне і гінекологічне обстеження (в тому числі молочних залоз та цитологічне дослідження мазка з шийки матки та цервікального каналу) і виключити наявність вагітності.

У разі тривалого застосування препарату Примолют-Нор кожні 6 міс з метою профілактики слід проводити контрольне обстеження.

Таблетки приймають не розжовуючи, запиваючи рідиною.

Рекомендується дотримуватися таких правил застосування:

дисфункціональні кровотечі

Протягом 10 днів 2 рази на добу приймати по 1 таблетці препарату Примолют-Нор, що призведе через 1-4 дня до припинення необумовленого органічним захворюванням маткової кровотечі. Іноді в перші дні після початку застосування препарату кровотеча зменшується і тільки через 5-7 днів припиняється повністю. Успішне лікування припускає продовження регулярного застосування препарату Примолют-Нор і після припинення кровотечі (всього 20 таблеток препарату Примолют-Нор по 5 мг). Через 2-4 дні після припинення застосування препарату через відсутність надходження в організм лікарського засобу настає кровотеча відміни, за інтенсивністю та тривалістю подібна нормальної менструації.

Легка кровотеча під час прийому таблеток

Іноді після початкового припинення кровотечі спостерігається незначне кровомазання. У таких випадках не можна припиняти прийом таблеток.

Відсутність гемостазу, інтенсивні маткові кровотечі

У разі маткових кровотеч застосування препарату Примолют-Нор дозволяє зробити важливі диференційно-діагностичні висновки. Якщо при регулярному застосуванні таблеток кровотеча не припиняється, це вказує на органічний або екстрагенітальний характер походження кровотечі (наприклад поліпи, рак шийки матки або ендометрія, міома, неповний аборт, позаматкова вагітність, тромбцітопенія, тромбастенія). Це ж відноситься і до тих випадків, коли ще в період прийому препарату після початкового припинення кровотечі спостерігається нова інтенсивна кровотеча.

попередження рецидивів

Для уникнення рецидивів дисфункционального кровотечі рекомендується прийом препарату Примолют-Нор протягом наступних трьох циклів. Це стосується тільки тих випадків, коли крива базальної температури тіла, яку необхідно вимірювати регулярно, вказує на наявність монофазного циклу і, з огляду на це, на загрозу персистенції фолікула і її наслідків.

З 19-го по 26-й день кожного циклу 2 рази на добу по 1 таблетці препарату Примолют-Нор (1-й день циклу = 1-го дня останньої кровотечі). Пов'язане з припиненням застосування препарату кровотеча відміни розпочинається через кілька днів після прийому останньої таблетки.

Первинна і вторинна аменорея

Що стосується вторинної аменореї гормональна терапія проводиться не раніше ніж через 8 тижнів після останньої менструації.

З метою досягнення менструальноподібної кровотечі у поєднанні із застосуванням препарату Примолют-Нор необхідно призначити естроген.

Перед початком терапії необхідно виключити наявність пухлини гіпофіза, що продукує пролактин, оскільки не можна виключити можливість росту макроаденом за умови тривалого впливу на них підвищених доз естрогенів.

Виняток: ця терапія не призначається пацієнткам, щодо яких однозначно встановлено відсутність достатнього утворення власних естрогенів (первинна аменорея, спричинена дисгенезією гонад).

Увага. З метою попередження вагітності необхідно застосовувати негормональні методи контрацепції (за винятком календарного та температурного методів). У разі якщо при дотриманні вищезазначеної схеми продовження терапії приблизно через кожні 28 днів не настає кровотечі відміни, пов'язаного з перервою в застосуванні препарату, слід припустити можливість вагітності, незважаючи на застосування запобіжних заходів. В такому випадку слід зробити перерву в лікуванні до отримання результатів диференційної діагностики.

Передменструальний синдром, мастопатія

Прийом по 1 таблетці Примолют-Нор 1-2 рази на добу з 19-го по 26-й день циклу усуває або мінімізує явища, що виникають в передменструальний період: головний біль, пригнічений настрій, затримку рідини, мастодинію.

Зсув часу настання менструації

У зв'язку з особливими причинами може виникнути необхідність змістити час настання щомісячного кровотечі на більш ранній або пізніший термін. У разі зміщення кровотечі на більш ранній термін застосовувати препарати, що є комбінацією гестагенів та естрогенів. Завдяки здатності затримувати овуляцію вони практично виключають ймовірність вагітності. У разі необхідності зміщення часу менструації на більш пізній термін застосування препарату Примолют-Нор можливо тільки в разі виключення вагітності, що може бути проблематичним, оскільки даний препарат потрібно приймати в період, коли на основі існуючих методів обстеження однозначно виключити вагітність неможливо. Тому застосування препарату Примолют-Нор обмежується випадками, коли в даному циклі виключена вагітність в I триместр.

Дозування: протягом не більше 10-14 днів 2 рази на добу по 1 таблетці препарату Примолют-Нор, починаючи приблизно за 3 дні до початку очікуваної менструації. Кровотеча настає через 2-3 дні після припинення прийому таблеток.

ендометріоз

Курс лікування починають на 5-й день циклу з прийманням 2 рази на добу по 1 таблетці препарату Примолют-Нор. У разі виникнення кров'яних виділень необхідно підвищити дозу і приймати двічі на добу по 2 таблетки препарату. Після припинення кровотечі можливо зменшити дозу до початкової. Тривалість курсу лікування становить не менше 4-6 міс. Під час лікування овуляція і менструація відсутні. Після завершення гормональної терапії настає кровотеча відміни, викликане припиненням прийому препарату.

Протипоказання

Період вагітності, тяжке порушення функції печінки, синдром дубина-Джонсона, синдром ротора, пухлина печінки в даний час або в анамнезі, жовтяниця або виражений свербіж під час вагітності в анамнезі, наявність в анамнезі герпесу вагітних, схильність до тромбоемболії або тромбоемболічні процеси в анамнезі.

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якого з компонентів препарату.

Побічні ефекти

В поодиноких випадках можлива нудота, можуть бути різноманітні подразнення шкіри.

особливі вказівки

Якщо у пацієнта цукровий діабет, про це необхідно повідомити лікаря, оскільки в цьому випадку пацієнт потребує постійного контролю під час проведення терапії.

Результати досліджень показали, що призначення препаратів для перорального застосування з вмістом естрогенів та гестагенів, що затримують овуляцію, супроводжується частішим проявом тромбоемболічних ускладнень. Тому слід брати до уваги можливість підвищення ризику розвитку тромбоемболії при наявності тромбоемболічних захворювань в анамнезі, при важкій формі діабету з ураженням судин або серповидно-клітинної анемії.

В поодиноких випадках після застосування гормонів, що входять до складу Примолют-Нор, спостерігалося утворення доброякісних пухлин печінки, а у виняткових випадках - злоякісних. В поодиноких випадках ці пухлини призводили до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. При болях у верхній частині живота, збільшенні печінки або ознаках внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці варто врахувати ймовірність наявності пухлини печінки.

Підстави для негайного припинення застосування препарату

Мігренеподібний головний біль, що не відзначався раніше або збільшення частоти випадків незвично сильного головного болю; раптові порушення зору або слуху; перші ознаки тромбофлебіту або симптоми тромбоемболії (наприклад незвична біль в ногах або набряки ніг, колючий біль в області грудної клітини без видимої причини при диханні або кашлі); відчуття болю і стискання в грудній клітці; планові операції (за 6 тижнів до їх проведення); іммобілізація (наприклад в результаті травми); прояви жовтяниці; гепатит А; свербежу; різке підвищення артеріального тиску; вагітність.

Період вагітності і годування груддю. Застосування препарату Примолют Нор протипоказано під час вагітності.

До 0,1% добової дози норетистерону виділяється з грудним молоком.

Впливу на можливість керувати автомобілем і працювати з механізмами не виявлено.

взаємодії

Може змінитися потреба в пероральних антидіабетичних засобах або в інсуліні.

Передозування

Результати досліджень гострої токсичності препарату не виявили існування ризику гострих побічних ефектів навіть при випадковому вживанні дози, в кілька разів перевищує терапевтичну.

Умови зберігання

У сухому місці при кімнатній температурі.

Зверніть увагу!

Перед застосуванням препарату  Примолют-Нор табл. 5 мг №60  на цій сторінці - спрощена авторська версія сайту, створена на підставі інструкції / ий по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомчою метою і не повинна бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози і способи його застосування.

Т59133
Приєднуйтесь
Наши аптеки Обратная связь