никотиновая к-та Здоровье д/ин 1% - 1 мл №10

никотиновая к-та Здоровье д/ин 1% - 1 мл №10
Нікотинова кислота-Здоров'я розчин для ін'єкцій 10мг / мл ампули по 1 мл 10шт
Торгівельна назва Нікотинова кислота
діючі речовини кислота нікотинова
Категорія

Серце, судини, кров  >  Сосудорасширяющие

Кому можна
 • дорослим
  МОЖНА, МОЖЛИВО
 • дітям
  з 15-ти років
 • вагітним
  НЕ МОЖНА
 • годуючим
  НЕ МОЖНА
 • алергікам
  з обережністю
 • діабетикам
  з обережністю
 • водіям
  з обережністю
Форма випуску рідина
спосіб введення уколи
вид упаковки ампула
Кількість в упаковці 10 ампул по 1 мл
Кількість дійств. вещ-ва 10 мг / мл
Взаємодія з їжею Не має значення
Чутливість до світла Чи не чутливий
умови відпустки За рецептом
Термін придатності 5 років
Температура зберігання від 5 ° C до 25 ° C
ознака вітчизняний вітчизняний
Виробник ТОВ ФАРМ КОМПАНІЯ ЗДОРОВ'Я
Країна виробництва Україна
код АТС C04AC01

Розчин для ін'єкцій «Нікотинова кислота-Здоров'я» застосовується при наступних показаннях:

 • лікування пелагри (авітаміноз вітаміну PP);
 • ішемічні порушення мозкового кровообігу;
 • спазм судин кінцівок (облітеруючий ендартеріїт, хвороба Рейно);
 • спазм судин нирок;
 • рани, виразки, що не загоюються тривалий час;
 • ускладнення цукрового діабету (діабетична полінейропатія, мікроангіопатія);
 • гіпоацидний гастрит, ентероколіт, коліт;
 • захворювання печінки (гострі і хронічні гепатити);
 • неврит лицьового нерва;
 • інтоксикації різного генезу: професійні, алкогольні, медикаментозні (похідними аніліну, барбітуратами, протитуберкульозними засобами, сульфаніламідами).

склад

1 мл розчину містить (діюча речовина) нікотинової кислоти 10 мг.

Допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, вода для ін'єкцій.

Протипоказання

 • підвищена чутливість до компонентів препарату;
 • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (у стадії загострення), подагра, гіперурикемія, важка печінкова недостатність (в тому числі цироз), тяжкі форми артеріальної гіпертензії та атеросклерозу (внутрішньовенне введення), декомпенсований цукровий діабет, недавній інфаркт міокарда, раптове зниження периферичного судинного опору в анамнезі.

Спосіб застосування

Призначати дорослим і дітям старше 15-ти років внутрішньовенно (повільно), внутрішньом'язово і підшкірно (внутрішньом'язові і підшкірні ін'єкції болючі).

Для струминного введення разову дозу препарату розвести в 10-ти мл 0,9% розчину натрію хлориду; вводити не менше ніж за 5 хвилин (не більше 2 мг нікотинової кислоти за одну хвилину). Для внутрішньовенного краплинного введення разову дозу препарату розвести в 100-200 мл 0,9% розчину натрію хлориду, швидкість введення - 30-40 крапель в одну хвилину.

Пелагра. Призначати внутрішньовенно або внутрішньом'язово по 10 мг (1 мл) 1-2 рази на добу. Курс лікування - 10-15 днів.

Ішемічні порушення мозкового кровообігу. Внутрішньовенно (повільно) вводити 10 мг (1 мл).

Інші показання. Призначати підшкірно або внутрішньом'язово по 10 мг (1 мл) 1 раз на день протягом 10-15 днів. Можливе додавання в інфузійний розчин 10 мг (1 мл) нікотинової кислоти на 100-200 мл розчину.

Вищі дози при внутрішньовенному введенні: разова - 100 мг (10 мл), добова - 300 мг (30 мл).

особливості застосування

вагітні

Препарат протипоказаний в період вагітності. При необхідності застосування лікарського засобу слід припинити годування груддю.

діти

Препарат призначати дітям старше 15-ти років.

водії

Дослідження щодо впливу препарату на швидкість реакції не проводилися, однак, якщо під час лікування спостерігаються запаморочення і сонливість, слід утримуватися від роботи зі складними механізмами.

Передозування

Симптоми: посилення побічних ефектів з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, головний біль, можлива втрата свідомості, запаморочення, відчуття припливів.

Лікування: відміна препарату, дезінтоксикаційна терапія, симптоматичне лікування. Специфічний антидот відсутній.

Побічні ефекти

З боку серцево-судинної системи: відчуття припливів, яке може супроводжуватися задишкою, тахікардією, серцебиттям, потіння, ознобом, набряками, відчуттям поколювання і печіння; при швидкому внутрішньовенному введенні - значне зниження артеріального тиску, ортостатична гіпотензія, колапс.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, парестезії.

Місцеві реакції: біль у місці підшкірних і внутрішньом'язових ін'єкцій.

Інші алергічні реакції (в ом числі висипання, виснажливий свербіж, кропив'янка), сухість шкіри та слизової оболонки очей; рідко - набряк сітківки очей; дуже рідко у хворих на ішемічну хворобу серця - аритмії, акантоз (коричневі плями на шкірі бархатистою поверхнею). Ці симптоми нестійкі і зникають після відміни препарату.

При тривалому застосуванні у високих дозах: гіперпігментація, судоми, діарея, нудота, блювання, анорексія, загострення виразки шлунка, амбліопія, жовтяниця, гіперурикемія, жирова дистрофія печінки, підвищення рівня глюкози (зниження толерантності), сечової кислоти, аспартатамінотрансферази, лактатдегідрогенази і лужної фосфатази в крові, гіпофосфатемія, зниження кількості тромбоцитів, збільшення протромбінового часу, безсоння, біль у м'язах, зниження артеріального тиску, риніт, затуманення зору, набряк повік, міопатія, ексфоліативний дерматит.

взаємодія

Не слід змішувати з розчинами тіаміну хлориду (відбувається руйнування тіаміну), піридоксину гідрохлориду, цианкобаламина, еуфіліну, саліцилатів, тетрацикліну, симпатоміметиків, гідрокортизону.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ° С, в недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 5 років.

Зверніть увагу!

Перед застосуванням препарату  Нікотинова к-та-Здоров'я р-н д / ін. 10мг / мл амп. 1 мл №10  на цій сторінці - спрощена авторська версія сайт, створена на підставі інструкції / ий по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомчою метою і не повинна бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози і способи його застосування.

Т92980
Приєднуйтесь
Наши аптеки Обратная связь