нейрокобал таб. п/пл. об. 500 мкг №90

нейрокобал таб. п/пл. об. 500 мкг №90
Нейрокобал таблетки вкриті плівковою оболонкою по 500 мкг № 90
Торгівельна назва Нейрокобал
діючі речовини метилкобаламін
Категорія

Серце, судини, кров

Вітаміни та добавки  >  Вітаміни

Кому можна
 • дорослим
  МОЖНА, МОЖЛИВО
 • дітям
  НЕ МОЖНА
 • вагітним
  НЕ МОЖНА
 • годуючим
  НЕ МОЖНА
 • алергікам
  з обережністю
 • діабетикам
  МОЖНА, МОЖЛИВО
 • водіям
  МОЖНА, МОЖЛИВО
Форма випуску таблетки
спосіб введення всередину
вид упаковки блістер
Кількість в упаковці 90 шт. (3 блістери по 30 шт.)
Кількість дійств. вещ-ва 0,5 мг
Взаємодія з їжею Не має значення
Чутливість до світла Чи не чутливий
умови відпустки За рецептом
Термін придатності 2 роки
Температура зберігання від 5 ° C до 25 ° C
ознака вітчизняний імпортний
Виробник КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ ЛТД
Країна виробництва Індія
код АТС B03BA05

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. метилкобаламін - це одна з активних форм вітаміну b12. вітамін в12 необхідний для синтезу ядерного білка і мієліну, репродукції клітин, нормального росту і нормального еритропоезу. в порівнянні з іншими формами вітаміну в12 метилкобаламін на субклітинному рівні краще транспортується в органели нейронів. саме завдяки такій властивості він є більш ефективним при лікуванні захворювань нервової системи.

Метилкобаламін є коферментом метіонінсінтази - ферменту, який бере участь у перетворенні гомоцистеїну в метіонін в реакціях метилювання білків і ДНК. Відомо, що метилкобаламін нормалізує аксональний транспорт білкових комплексів і сприяє регенерації аксонів. Також метилкобаламін сприяє мієлінізації нейронів завдяки стимуляції синтезу фосфоліпідів. Крім того, метилкобаламін відновлює уповільнену синаптичну передачу і знижує вміст нейротрансмітерів до нормального рівня.

Застосування терапевтичних доз метилкобаламина сприяє детоксикаційні процесам в нервовій системі завдяки збільшенню змісту тетрогідрофолата. Також метилкобаламін сприяє перетворенню гомоцистеїну в S-аденозінметіонін, який є універсальним донором метильних груп, що призводить до активізації реакцій трансметилирования.

Фармакокінетика. При одноразовому пероральному прийомі препарату натщесерце в разових дозах 120 і 1500 мкг у здорових дорослих добровольців чоловічої статі пікова концентрація загального вітаміну B 12  в плазмі крові досягається через 3 год для обох доз і даний показник є дозозалежним. 40-90% сукупної кількості загального B 12 , виведеного з сечею через 24 год після прийому, були виведені протягом перших 8 год. Немає підтвердження для разової дози 1500 мкг.

При подальшому багаторазовому пероральному прийомі в дозі 1500 мкг / добу протягом 12 послідовних тижнів у здорових дорослих добровольців чоловічої статі визначалися пікові концентрації загального вітаміну B 12  в плазмі крові до 4-го тижня після останнього прийому. Концентрація в плазмі крові зростає протягом перших 4 тижнів після початку прийому, досягнувши рівня, що перевищує вихідне значення приблизно в 2 рази. Після цього спостерігається поступове збільшення, яке досягає максимуму в 2,8 рази більше початкового значення на 12-му тижні прийому препарату. Концентрація в плазмі крові знижується після останнього прийому (12 тижнів), але все ще перевищує вихідне значення в 1,8 рази через 4 тижні після останнього прийому препарату.

показання

Периферична нейропатія.

застосування

Препарат застосовують всередину дорослим. рекомендована добова доза становить 1500 мкг (3 таблетки), яку поділяють на 3 прийоми. тривалість курсу лікування залежить від характеру і перебігу захворювання і визначається індивідуально. при відсутності клінічного ефекту після безперервного прийому препарату протягом 1 міс прийом препарату слід припинити.

Протипоказання

Підвищена чутливість до Метилкобаламін або інших компонентів препарату. еритремія, еритроцитоз. новоутворення, крім випадків, що супроводжуються мегалобластної анемією і дефіцитом вітаміну b12. гострі тромбоемболічні захворювання. стенокардія напруги високого функціонального класу.

Побічні ефекти

З боку шлунково-кишкового тракту: анорексія, нудота, блювота, діарея.

З боку нервової системи: дратівливість, головний біль, запаморочення, головний біль, важкі тривожні розлади, збудження, безсоння.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, біль в серці.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи кропив'янку, анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції.

З боку кістково-м'язової системи: біль у м'язах, біль у суглобах.

З боку шкіри: свербіж, висип, акне.

З боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоз, гіперкоагуляція.

Загальні порушення: підвищене потовиділення, нездужання, лихоманка.

особливі вказівки

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам з проявами алергії, захворюваннями печінки в анамнезі.

Тривале застосування високих доз препарату не рекомендується пацієнтам, професійна діяльність яких пов'язана з ртуттю або сполуками, що містять ртуть.

Не рекомендується застосовувати вітамін В 12  з препаратами, які підвищують згортання крові. В період лікування необхідно контролювати показники периферичної крові. Щодо пацієнтів зі схильністю до тромбоутворення і хворих на стенокардію в процесі лікування необхідно дотримуватися обережності і контролювати згортання крові.

При тенденції розвитку лейко- та еритроцитозу дозу препарату необхідно зменшити або тимчасово призупинити лікування.

Застосування в період вагітності та годування груддю. Немає даних щодо застосування препарату в період вагітності та годування груддю.

Діти. Застосування препарату протипоказано у дітей (у віці до 18 років).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Немає даних щодо негативного впливу препарату на швидкість реакції.

взаємодії

Одночасне застосування з фолієвою кислотою покращує всмоктування і засвоєння метилкобаламина.

Не слід призначати одночасно інші препарати, що містять вітамін В 12 .

Хлорамфенікол знижує гемопоетичних відповідь ретикулоцитів на препарат. Якщо уникнути подібної комбінації неможливо, необхідно ретельно контролювати показники крові.

Лікарські засоби, які можуть знижувати всмоктування вітаміну В 12 : аміносаліцилова кислота, антибіотики, колхіцин, холестирамін, блокатори Н 2 -рецепторів, метформін, неоміцин, закис азоту, фенітоїн, фенобарбітал, примідон, інгібітори протонної помпи, зидовудин.

При одночасному застосуванні з тіаміном підвищується ризик розвитку алергічних реакцій, викликаних тіаміном.

Оральні контрацептиви знижують концентрацію вітаміну В 12  в крові.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, запаморочення, збудження, тахікардія.

Лікування: симптоматична та підтримуюча терапія.

Умови зберігання

При температурі не вище 25 ° с.

Зверніть увагу!

Перед застосуванням препарату  Нейрокобал табл. п / о 500мкг №90  на цій сторінці - спрощена авторська версія сайту, створена на підставі інструкції / ий по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомчою метою і не повинна бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози і способи його застосування.

Т89993
Приєднуйтесь
Наши аптеки Обратная связь