Моміксон спрей назал.сусп. 50 мкг/доза 18 г (140 доз)

Моміксон спрей назал.сусп. 50 мкг/доза 18 г (140 доз)

Моміксон спрей назальний суспензія 50 мкг / дозу флакон 18 г на 140 доз

Торгівельна назва Моміксон
діючі речовини Мометазон
Категорія

Застуда і грип  >  Лікування нежиті

Кому можна
 • дорослим
  МОЖНА, МОЖЛИВО
 • дітям
  з 3-х років
 • вагітним
  НЕ МОЖНА
 • годуючим
  НЕ МОЖНА
 • алергікам
  з обережністю
 • діабетикам
  з обережністю
 • водіям
  МОЖНА, МОЖЛИВО
Форма випуску спрей
спосіб введення для носа
вид упаковки флакон
Кількість в упаковці 1 шт.
Кількість дійств. вещ-ва 0,05 мг / доза
Взаємодія з їжею Не має значення
Чутливість до світла Чи не чутливий
умови відпустки За рецептом
Термін придатності 2 роки
Температура зберігання від 5 ° C до 25 ° C
ознака вітчизняний імпортний
Виробник ФАРМЕА
Країна виробництва Франція
код АТС R01AD09

Спрей назальний «Моміксон» застосовується при наступних показаннях:

 • лікування сезонного або цілорічного алергічного риніту у дорослих та дітей старше 3-х років;
 • лікування назальних поліпів у пацієнтів у віці від 18-ти років.

склад

Діюча речовина - мометазону фуроату моногідрат (одна доза спрею містить мометазону фуроату моногідрату 0,05173 г, що еквівалентно мометазона фуроата 50 мкг).

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид розчин, гліцерин, полісорбат 80, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, кислота лимонна, моногідрат, натрію цитрат, вода очищена.

Протипоказання

 • підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого з компонентів препарату;
 • препарат не слід застосовувати при наявності нелеченной локалізованої інфекції з залученням слизової оболонки носової порожнини (наприклад, простий герпес);
 • оскільки кортикостероїди мають ефект придушення загоєння рани, пацієнтам, яким недавно робили операцію в носовій порожнині або у яких були травми, не можна застосовувати назальний кортикостероид, поки не відбудеться загоєння.

Спосіб застосування

Перед початком використання нового флакона препарату слід провести його калібрування. Калібрування здійснюється шляхом приблизно 10-ти натискань дозуючого пристрою, при цьому встановлюється стереотипна подача лікарської речовини, при якій з кожним натисканням відбувається викид приблизно 100 мг суспензії, що містить 50 мкг мометазону (одна доза). Якщо назальний спрей не використовувати протягом 14-ти днів або довше, перед наступним застосуванням необхідно повторне «виприсківаніе» шляхом двох натискань, поки не буде спостерігатися повна подача.

Перед кожним застосуванням слід енергійно струшувати флакон.

Використаний флакон, а також флакон, який був розкритий два місяці тому, слід викинути.

Лікування сезонного або цілорічного алергічного риніту: дорослим (в тому числі похилого віку) і дітям старше 12-ти років рекомендується профілактична і терапевтична доза препарату становить 2 впорскування (по 50 мкг кожна) в кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза - 200 мкг). Після досягнення лікувального ефекту для підтримуючої терапії доцільне зменшення дози до одного впорскування в кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза - 100 мкг).

Якщо ослаблення симптомів захворювання не вдається досягти застосуванням препарату в рекомендованій терапевтичній дозі, добову дозу можна збільшити до максимальної - по 4 уприскування в кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза - 400 мкг). Після послаблення симптомів захворювання рекомендується зниження дози.

Для дітей 3-11 років рекомендована терапевтична доза становить одне впорскування (50 мкг) в кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза - 100 мкг).

Препарат продемонстрував клінічно значиме початок дії протягом 12-ти годин після першого застосування деяким пацієнтам із сезонним алергічним ринітом. Однак повну користь від лікування не можна отримати в перші 48 годин, тому пацієнту необхідно продовжувати регулярне застосування для досягнення повного терапевтичного ефекту.

Назальні поліпи. Зазвичай рекомендована початкова доза препарату становить 2 впорскування (по 50 мкг) у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна доза - 200 мкг). Якщо через 5-6 тижнів застосування лікарського засобу не наступить поліпшення, добову дозу лікарського засобу можна збільшити до двох доз спрею в кожну ніздрю 2 рази на добу (загальна доза - 4 00 мкг).

Слід застосовувати мінімальну дозу, що забезпечує ефективний контроль симптомів. Якщо через 5-6 тижнів застосування лікарського препарату 2 рази на добу не наступить поліпшення, слід повторно оцінити стан пацієнта і розглянути можливість зміни лікування.

особливості застосування

вагітні

Спеціальних досліджень дії препарату у вагітних жінок не проводили. Як і інші кортикостероїди для інтраназального застосування, препарат «Моміксон» застосовують вагітним і годуючим грудьми, тільки якщо очікувана користь від його застосування перевищує потенційний ризик для матері, плода або немовляти. Немовлят, матері яких в період вагітності застосовували кортикостероїди, слід ретельно обстежувати на предмет можливої ​​гіпофункції надниркових залоз.

діти

При проведенні досліджень у дітей, у яких застосовували мометазону фуроат в добовій дозі 100 мкг протягом року, затримки росту не відзначалося. Чи не досліджували безпеку і ефективність препарату «Моміксон» при лікуванні назальних поліпів у дітей та підлітків у віці до 18-ти років, сезонного або цілорічного алергічного риніту - у дітей у віці до 3-х років.

Передозування

Внаслідок того, що системна біодоступність препарату становить <1% (згідно з результатами чутливого методу нижнього кількісного визначення становить 0,25 пг / мл), малоймовірно, що при передозуванні будуть потрібні інші заходи, крім спостереження за станом хворого з подальшим застосуванням препарату в рекомендованій дозі.

Інгаляція або пероральне застосування надмірних доз кортикостероїдів може призвести до пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи.

Побічні ефекти

Кровотечі з носа зазвичай припиняються самі по собі і мають незначне загострення, спостерігалися частіше порівняно з плацебо (5%), однак частота виникнення була подібна або менше в порівнянні з назальними кортикостероїдами, застосовуваними в контрольній групі (до 15%) в клінічних дослідженнях у пацієнтів з алергічним ринітом. Частота виникнення інших побічних ефектів була порівняна з плацебо. У пацієнтів, що проходять лікування у зв'язку з поліпами носа, загальна частота виникнення побічних ефектів була порівняна з частотою, виявленої у пацієнтів з алергічним ринітом.

Наведені нижче побічні ефекти, викликані застосуванням препарату, класифіковані відповідно до частоти їх розвитку: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 до <1/10); нечасто (≥ 1/1000 до <1/100); рідко (≥ 1/10000 до <1/1 000); дуже рідко (<1/10000); частота невідома (неможливо оцінити за наявними даними).

Інфекції та паразитарні інвазії: часто - фарингіт, інфекції верхніх дихальних шляхів.

З боку імунної системи: частота невідома - гіперестезія, в тому числі анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм і задишка.

З боку нервової системи: часто - головний біль.

З боку органів зору: частота невідома - глаукома, підвищений внутрішньоочний тиск, катаракта.

З боку дихальної системи, грудної клітки та середостіння: дуже часто - носові кровотечі; часто - носові кровотечі, відчуття печіння в носі, подразнення слизової оболонки носа, виразки носа; частота невідома - перфорація носової перегородки.

З боку травної системи: часто - подразнення горла; частота невідома = порушення смаку та нюху.

У дітей частота розвитку небажаних явищ, у тому числі носових кровотеч (6%), головного болю (3%), відчуття роздратування в носі (2%) і чхання (2%) була порівнянна з такою при застосуванні плацебо.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 ° С.

Термін придатності - 2 роки.

Термін придатності після відкриття флакона - 2 місяці.

Зверніть увагу!

Перед застосуванням препарату  Моміксон спрей назал. сусп. 50мкг / дозу фл. 18г (140доз)  на цій сторінці - спрощена авторська версія сайту, створена на підставі інструкції / ий по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомчою метою і не повинна бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози і способи його застосування.

Т89760
Приєднуйтесь
Наши аптеки Обратная связь