кветирон XR Асино таб. п/пл.об.пролонг.д-вия 300 мг №60

кветирон XR Асино таб. п/пл.об.пролонг.д-вия 300 мг №60

Кветирон XR Асіно таб. п/пл.об.пролонг.д-вия 300 мг №60

Фармакологічні властивості фармакодинаміка.

Механізм дії.

Кветіапін - атиповий антипсихотичний засіб.

Кветіапін і його активний метаболіт норкветіапін взаємодіють з різними типами нейромедіаторних рецепторів. Кветіапін і норкветіапін володіють селективністю до рецепторів серотоніну (5-НТ 2) та рецепторів дофаміну D1 і D2 в головному мозку. Саме ця комбінація рецепторного антагонізму з більшою селективністю до 5-НТ 2-рецепторів щодо рецепторів D2 вважається сприяє клінічним антипсихотическим ефектів і низькою схильності до екстрапірамідних побічних ефектів кветиапина в порівнянні з типовими антипсихотичними препаратами.

Кветіапін не має спорідненості з переносником норадреналіну і має низьку спорідненість до серотонінових 5-НТ1А-рецепторами, в той час як норкветіапін має високу спорідненість з обома речовинами. Інгібування норкветіапіном, а також часткове агоністичними вплив на 5-HT1A-рецептори може сприяти терапевтичної ефективності кветиапина як антидепресант.

Кветіапін і норкветіапін також мають високу спорідненість з гістамінергічними і α1-адренергічними рецепторами і помірне спорідненість з α2-адренорецепторами. Кветіапін також має низьку спорідненість або не має спорідненості з холинергическими мускариновими рецепторами, тоді як норкветіапін має помірне або високу спорідненість з декількома підтипами мускаринових рецепторів. Фармакодинамічні ефекти. Кветіапін активний в тестах на антипсихотичні активність, таких як умовно-рефлекторне уникнення. Він також блокує дію дофамінових агоністів (оцінюється поведенчески або електрофізіологічними методами) і підвищує концентрацію дофамінових метаболітів, нейрохімічний індекс блокади D2-рецепторів.

Фармакокінетика. Всмоктування. Кветіапін після прийому всередину добре всмоктується. Найбільш висока концентрація (Tmax) кветіапіну і норкветіапіна в плазмі крові досягається через 6 годин після прийому кветіапіну. Пікові молярні концентрації в рівноважному стані активного метаболіту норкветіапіна складають 35% від спостережуваних для кветіапіну. Фармакокінетика кветіапіну і норкветіапіна є лінійної і пропорційної дозам до 800 мг включно при застосуванні 1 раз на добу.

При порівнянні однакових загальних добових доз кветіапіну, який приймали 1 раз на добу, з кветіапіном негайного вивільнення (кветиапина фумарат негайного вивільнення), який приймали двічі на добу, AUC однакова, але Cmax в плазмі крові була на 13% нижче в рівноважному стані.

При порівнянні препарату Кветірон XR Асино з препаратом Кветірон негайного вивільнення AUC метаболіту норкветіапіна була нижче на 18%. В ході дослідження, в якому вивчали вплив їжі на біодоступність кветіапіну, було встановлено, що продукти з високим вмістом жирів викликають статистично значуще підвищення Cmax і AUC кветіапіну приблизно на 50 і 20% відповідно. Не можна виключити, що ефект від прийому їжі з високим вмістом жиру в лікарській формі може бути вище. Легка їжа не має значного впливу на Cmax і AUC кветіапіну.

Кветіапін рекомендується приймати 1 раз на добу без їжі. Розподіл. З білками плазми крові зв'язується близько 83% кветіапіну.

Метаболізм. Кветіапін активно метаболізується в печінці, використання радіоактивно міченого кветіапіну виявило, що менше 5% кветіапіну не метаболізується і виводиться в незміненому вигляді з сечею або калом. В ході досліджень в умовах in vitro встановлено, що CYP 3A4 є основним ферментом, відповідальним за метаболізм кветіапіну, обумовлений цитохромом P450. Освіта і виведення норкветіапіна відбувається переважно за участю ферменту CYP 3A4. Кветіапін і деякі його метаболіти (включаючи норкветіапін) в умовах in vitro надають слабку інгібуючу дію на ізоферменти 1А2, 2С9, 2С19, 2D6 і 3А4 системи цитохрому Р450.

Гальмування ізоферментів CYP в умовах in vitro відбувалося тільки при концентрації, в 5-50 разів перевищує концентрацію, яка досягається при застосуванні доз для людини в діапазоні 300-800 мг / сут. На підставі цих результатів в умовах in vitro малоймовірно, що одночасне введення кветіапіну з іншими активними речовинами призведе до клінічно значимого гальмування метаболізму інших активних речовин, обумовленого цитохромом P450.

Виведення. Т½ кветиапина і норкветіапіна становить відповідно близько 7 і 12 ч. Близько 73% радіоактивної мітки виводиться з сечею і 21% - з калом. Середня молярна фракція вільного кветіапіну та активного метаболіту норкветіапіна, яка виводиться з сечею, становить <5% введеної дози. Особливі популяції Пол. Фармакокінетика кветіапіну у жінок і чоловіків не відрізняється.

 
Т97608
Приєднуйтесь
Наши аптеки Обратная связь