капецитабін КРКА таб. п/пл. об. 500 мг №120

капецитабін КРКА таб. п/пл. об. 500 мг №120

Капецитабін КРКА таб. п/пл. об. 500 мг №120

  • Виробник: КРКА
  • Категорія товару
  • Протипухлинні препарати розчини
  • Діюча речовина: Капецитабін

склад
Активна речовина: фторурацил - 0.05 г.
Допоміжні речовини: гідроксид Na, підготовлена ​​вода для ін'єкцій.

Фармакологічна дія

Активна речовина препарату 5-фторурацил антиметаболит урацила - фторурацил. Механізм дії полягає в конкурентній блокаді ензиму тимідилатсинтетази, що веде до зміни структури РНК і придушення поділу патологічних пухлинних клітин.
Активні метаболіти препарату відразу потрапляють всередину клітин, причому вже через кілька годин концентрація 5-фтроураціла значно вище в тканини пухлини, в порівнянні зі здоровими клітинами.

Внутрішньовенне введення препарату призводить до швидкого його розподілу по всіх рідин і тканин організму, включаючи спинномозкову рідину і головний мозок. В організмі 5-фторурацил метаболізується до фторурідінмонофосфата, який є активним.
Період напіввиведення пропорційний введеній дозі і становить до 20 хвилин, препарат виводиться переважно через легені і в меншій мірі за допомогою нирок.

Показання до застосування

- Рак кишечника;
- рак статевих органів (статевого члена, вульви, яєчників, простати, матки);
- злоякісні утворення шлунково-кишкового тракту (рак шлунка, рак печінки, стравоходу, підшлункової залози);
- рак надниркових залоз;
- рак молочної залози;
- рак сечового міхура;
- рак шкіри;
- злоякісні пухлини голови і шиї.

Спосіб застосування
Необхідна доза і режим дозування визначаються індивідуально в кожному випадку, в залежності від локалізації новоутворення та стадії захворювання.
5-фторурацил можна вводити внутрішньовенно струменево, внутрішньовенно крапельно, внутрішньоартеріально, внутрішньопорожнинних способом.

Існують наступні схеми введення 5-фторурацилу:
- 1 г на м2 тіла пацієнта на добу внутрішньовенно крапельно безперервно протягом 4-5 діб;
- 600 мг на м2 тіла пацієнта на добу внутрішньовенно крапельно в 1 і 8 дні курсу в комбінації з іншими лікарськими засобами;
- 500 мг на м2 тіла пацієнта або 12-13.5 мг на кг маси тіла щодня протягом 3-5 днів, інтервал між курсами - 28 днів;
- 600 мг на м2 тіла пацієнта або 15 мг на кг маси тіла (при цьому вища разова доза повинна бути не більше 1 г) 1 раз на тиждень протягом 6-10 тижнів.

При призначенні в комбінації з кальцію фолінатом дозу фторурацилу слід зменшити на 30%.

Побічна дія
Органи травлення: порушення апетиту, нудота, печія, діарея, перекручення смаку, запалення (аж до виразки) слизової шлунково-кишкового тракту, кровотечі з шлунково-кишкового тракту, порушення функції печінки.
ЦНС: головний біль, сплутаність свідомості, гострий мозжечковий синдром, збудження, аж до ейфорії.
Серцево-судинна система: гіпоксія (ішемія) міокарда, тромбофлебіт.
Кровотворна система: зниження рівня лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів. Зниження рівня лейкоцитів досягає максимуму до 9-14 дня, рідше це відбувається до 20 дня, вихідний рівень лейкоцитів відновлюється приблизно через 30 днів.
Органи почуттів: сльозотеча, порушення зору, неврит зорового нерва, світлобоязнь.
Інші: алергічні реакції, сухість шкіри, алопеція, гіперпігментація шкіри, телеангіоектазія, аменорея, пневмопатія, носові кровотечі, слабкість, зміна нігтів, азооспермія.

Протипоказання
Непереносимість діючої речовини або будь-якого з допоміжних компонентів препарату. Низький рівень лейкоцитів (менше 5 тис. / Мкл) і / або тромбоцитів (менше 100 тис. / Мкл), період вагітності або лактації.
З обережністю фторурацил застосовується при нирковій або печінковій недостатності, гострих інфекціях будь-якої етіології, кахексії, інтенсивної хіміотерапії або променевої терапії в анамнезі.

вагітність

Період вагітності є абсолютним протипоказанням до призначення фторурацилу.

лікарська взаємодія
Ефективність і токсичність препарату збільшується при його спільному застосуванні з іншими протипухлинними засобами, а також хлордіазеопоксідом, ізоніазидом, дисульфірамом, кальцію фолінатом і гризеофульвіном.
Одночасне призначення з соривудином може привести до лейкопенії, аж до жизнеугрожающих форм.
Прийом фторурацилу може призводити до порушення вироблення антитіл або більш інтенсивного процесу реплікації вірусу в відповідь на введення живих або інактивованих вакцин, тому інтервал між введенням фторурацилу і вакцин повинен складати від 3 місяців до року.
Комбінація з мітоміціномом З може привести до розвитку гемолітичного уремічного синдрому.

Передозування
При передозуванні фторурацилу виникає нудота, блювота, діарея, виразка порожнини рота, кровотечі з шлунково-кишкового тракту, пригнічення кровотворення. Специфічного антидоту немає, тому при перевищенні дози препарату рекомендується проведення симптоматичної терапії та контроль функції кровотворення.

Т88816
Приєднуйтесь
Наши аптеки Обратная связь