Септил р-р 70% - 100 мл

Септил р-р 70% - 100 мл

НСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

СЕПТИЛ

(SЕPTIL)


 

Загальна характеристика:

хімічна назва: етанол, спирт етиловий;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна, рухома летка рідина з характерним спиртовим запахом і пекучим смаком, легкозаймиста;

склад: 70% спирту етилового за об’ємом.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.

Фармакологічна група.  Антисептичні та дезінфекційні засоби. АТС D08A X09.

Фармакологічні властивості. При зовнішньому застосуванні має антисептичну, дезінфікуючу, місцеву подразнювальну дію. Спирт етиловий коагулює білки, активний відносно грам позитивних і грам негативних бактерій та вірусів. Проявляє “дубильну”   дію на шкіру та слизові оболонки.

При прийомі внутрішньо спирт етиловий, впливаючи на клітини центральної нервової системи (особливо кори великого мозку), викликає характерне алкогольне збудження, обумовлене ослабленням процесів гальмування. Після цього спостерігається ослаблення процесів збудження у корі, пригнічення спинного та продовгуватого мозку, функції дихального центру.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні не всмоктується через шкіру. При інгаляційному застосуванні можливі системні ефекти дії спирту. Його терапевтична дія як піногасника розпочинається через 10 – 15 хв, а повна терапевтична дія – через 1 годину.

Показання для застосування. Септил застосовують переважно як зовнішній місцево подразнювальний та антисептичний засіб в терапії на початкових стадіях фурункулів, панариціїв, інфільтратів, маститів. Застосовують для знезаражу вання як антисептик для хірургічної обробки рук хірургів, а також для обробки невеликого операційного інструментарію. Використовують для виготовлення настоянок та екстрактів та як піногасник при альвеолярному набряку легень. Як подразнювальний засіб застосовують для обтирання та компресів.

Септол є антидотом метилового спирту.

Спосіб застосування та дози. Зовнішньо – для обтирання, компресів, дезінфекції шкіри, у тому числі рук, у вигляді примочок. При альвеолярному набряку легень призначають інгаляції парів Септил в умовах стаціонару через носовий катетер.

При отруєнні метиловим спиртом внутрішньо призначають 30% розчин спирту етилового або його 5% розчин внутрішньо венно.

Побічна дія. Пригнічення центральної нервової системи. Можливі подразнення шкіри або слизових оболонок. При інгаляційному застосуванні можливе подразнення дихальних шляхів.

Протипоказання. Не можна застосовувати при гострих запальних процесах шкіри. При лікуванні набряку легень відносними протипоказаннями є психомоторне збудження і некупірований больовий синдром при інфаркті міокарда (через малу ефективність і погану переносимість) цієї терапії хворим з вище означеними синдромами. Застосування в дитячому віці до 14 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні спирту етилового внутрішньо сумісно з нітрофуранами відмічається збільшення токсичності останніх.

При сумісному застосуванні спирту етилового і пероральних протидіабетичних засобів, похідних сульфанілової кислоти можливе розвинення гіпоглікемічної коми. Септил знижує ефективність тіаміну, збільшує ризик вникнення виразки шлунка при поєднанні з кислотою ацетил саліциловою. При сумісному прийомі із снодійними засобами різних груп – значне утруднення дихання.

Передозування. У великих дозах при застосуванні внутрішньо зумовлює пригнічення діяльності дихального центру. При отруєнні внаслідок прийому Септолу внутрішньо викликають блювання, промивають шлунок. При необхідності вживають реанімаційні заходи.

Особливості застосування. Під час інгаляційного застосування спирту етилового для попередження інтенсивного його всмоктування та появи збудження кожні 30 - 35 хв. необхідно вдихати кисень або киснево-повітряну суміш.

Умови та термін зберігання. Зберігати у щільно закритий тарі, недоступному для дітей місці, подалі від вогню. Термін придатності – необмежений.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Флакони по 100 мл.

Виробник. ДКП “Фармацевтичнна фабрика”.

Адреса. 10014, Україна, м. Житомир, вул. Лермонтова, 5.

12020
Наши аптеки Обратная связь