Грипекс ХотАктив пор. д/приг.п/орал. р-ра саше 4,0 №10

Грипекс ХотАктив пор. д/приг.п/орал. р-ра саше 4,0 №10

Грипекс ХотАктив пор. д/приг.п/орал. р-ра саше 4,0 №10

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості:  сипкий порошок жовтого кольору, який не містить великих   грудочок і сторонніх включень,   із характерним запахом лимона;

склад:одне саше міститьпарацетамолу 650 мг, фенілефрину гідро хлориду 10 мг та аскорбінової   кислоти 50 мг;

допоміжні речовини:сахароза, кислота лимонна, натрію цитрат, ацесульфам калію (Е 950), аспартам (Е 951), хіноліновий жовтий (Е 104), лимонні ароматизатори.

Форма випуску.Порошок для приготування розчину для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група.Аналгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02В Е 51.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Препарат має знеболювальну, жарознижувальну, судинозвужувальну активність Парацетамол є аналгетиком-антипіретиком. Механізм дії парацетамолу обумовлений інгібуванням синтезу простагландинів та інших медіаторів болю та запалення переважно у центральній нервовій системі.   Фенілефрину гідро хлорид - a-адреноміметик виявляє судинозвужувальну дію, сприяючи усуненню набряку слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і придаткових пазух, зменшенню ринореї, сльозотечі і нормалізації носового дихання. Спричиняє звуження артеріол, підвищення загального периферичного опору судин і артеріального тиску.

Аскорбінова кислота є життєво необхідним вітаміном, що додається до складу препарату для компенсації втрати вітаміну С, яка може виникнути на початку вірусної інфекції.

Аскорбінова кислота бере активну участь в окисно-відновних реакціях організму. Вона стимулює тканинне дихання, окислювальне фосфорилювання в печінці, активує протеолітичні і мікросомальні ферменти, сприяє переходу фолієвої кислоти в фолінієву. Аскорбінова кислота потрібна для синтезу стероїдних гормонів і про колагену. Вона регулює проникність стінки судин, згортання крові, сприяє процесам регенерації, впливає на утворення опорних тканин. Аскорбінова кислота сприяє активації імунної системи, поповнює підвищену потребу у вітаміні С при грипі і застудних захворюваннях, посилює захисні механізми організму.

Фармакокінетика.Парацетамол швидко і майже повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту, переважно в тонкій кишці. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 60 хв. Парацетамол швидко і рівномірно розподіляється у більшість тканин організму. Приблизно 25% парацетамолу в крові зв'язується з білками плазми. Парацетамол метаболізується за допомогою мікросомальної ферментативної системи в печінці. Майже 80-85% парацетамолу в організмі піддається кон'югації в основному з глюкуроновою кислотою та меншою мірою – з сірчаною кислотою. Період напів виведення становить 2–4 год. Парацетамол виводиться з сечею в основному у вигляді парацетамолу-глюкуроніду з невеликими кількостями парацетамолу-сульфату і меркаптату в незміненому вигляді.

Аскорбінова кислота добре всмоктується з тонкого кишечнику, легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, потім у всі тканини. Біодоступність становить приблизно 70%. Зв’язування з білками плазми – 24%. Метаболізується переважно у печінці. Аскорбінова кислота оборотно окислюється до дегідроаскорбінової кислоти. Невелика кількість вітаміну С метаболізується до неактивних компонентів, таких як дисульфат аскорбінової кислоти і щавлева кислота. Продукти метаболізму і невелика кількість незміненої речовини виводяться нирками.

Фенілефрину гідро хлорид всмоктується у шлунково-кишковому тракті з не постійною швидкістю, метаболізується моноаміноксидазою у кишечнику та печінці. Після перорального прийому пік концентрації у плазмі настає через 1 - 2 год. Середня величина часу напів виведення – 2 - 3 год. Виводиться з сечею у формі сульфаткон’югату.

Показання для застосування.Симптоматичне лікування застуди і грипу ( головний біль, болі в м’язах і суглобах, пропасниця, сльозотеча, нежить, закладеність носа).

Спосіб застосування та дози.Висипати вміст одного пакетика в чашку і залити гарячою водою. Перемішувати до повного розчинення. Вживати в теплому вигляді.

Дорослим та дітям   віком від 12 років:по одному пакетику. При необхідності дозу можна повторювати через кожні 4-6 год. Не приймати більше 4 пакетиків на добу.

Курс лікування   має бути не більше 3-5 днів.

 

Побічна дія.Алергічні реакції такі, як шкірні висипання, кропив’янка, ангіо невротичний набряк, підвищення кров’яного тиску, головний біль, запаморочення, нудота, діарея, безсоння і підсилення серцебиття.

Зрідка – тромбоцит опенія, гемолітична анемія, агранулоцит оз, ниркова коліка, парестезії, брадикардія, аритмія.

 

Протипоказання.Гіпер чутливість до будь-якого з компонентів, що входять до складу препарату; порушення функції печінки або тяжкі порушеня функції нирок, артеріальна гіпертензія, гіпертиреоз, цукровий діабет, захворювання серця, дефіцит ензиму глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, гострий гепатит, панкреатит, алкоголізм.

Препарат протипоказаний пацієнтам, які приймають трициклічні антидепресанти або бета-блокатори, або тим, хто приймає або приймав протягом двох останніх тижнів інгібітори моноамін оксидази.

Вагітність і годування груддю. Діти віком   до 12 років.

Не застосовувати хворим на фенілкетонурією. Не рекомендується застосовувати хворим з підвищеним рівнем згортання крові, схильністю до тромбоутворення.


 

Передозування.Передозуванняпарацетамолу може спричинити печінкову недостатність.

Симптоми передозування парацетамолу в перші 24 год: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12 - 48 год після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз.  

При передозуванні парацетамолу необхідна швидка медична допомога, навіть якщо симптомів передозування не виявлено. Може бути необхідним призначення N-ацетил цистеїну або метіоніну.

Передозування фенілефрину може стати причиною головного болю, блідості, підвищення кров’яного тиску, можлива також рефлекторна брадикардія. Також можливі нудота та блювання.   Симптоматична терапія.

 

Особливості застосування.Препарат застосовують з обережністю в осіб, схильних до підвищення артеріального тиску, а також із захворюваннями печінки, нирок.

Слід уникати одночасного застосування з іншими препаратами, призначеними для симптоматичного лікування застуди та грипу, судинозвужувальними препаратами для лікування риніту, а також лікарськими засобами, що містять парацетамол.

Вагітність і лактація.

Призначення препарату в ці періоди протипоказане.

Здатність керувати автомобілем або технікою.Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування автомобілем або технікою, що потребує підвищеної концентрації уваги.


Взаємодія з лікарськими засобами.При одночасному застосуванні барбітуратів, трициклічних антидепресантів, а також вживанні алкоголю можливо збільшення періоду напів виведення парацетамолу. Тривалий прийом проти судомних препаратів може зменшувати активність парацетамолу. Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепато токсичного синдрому. При одночасному застосуванні фенілефрину гідро хлориду з атропіном може спостерігатися тахікардія.  

Препарат посилює дію непрямих антикоагулянтів (варфарин, похідні кумарину). Метаклопрамід підвищує, а холестирамін знижує швидкість всмоктування препарату. Барбітурати зменшують жарознижуючий ефект препарату.

Взаємодія між симпатомім етичними амінами, такими як фенілефрин, та інгібіторами моноамін оксидази спричиняє гіпертензивний ефект. Фенілефрин може знижувати ефективність бета-блокаторів та антигіпертензивних препаратів.

 

Умови та термін зберігання.Зберігати   в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі 15- 25°С. Термін придатності – 2 роки.

45616
С этим товаром покупают
Присоединяйтесь
Наши аптеки Обратная связь