рыбий жир 100 мл

рыбий жир 100 мл

Рыбий жир 100 мл

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: жир риб’ячий, вироблений з печінки тріскових риб.

Лікарська форма. Олія.

Прозора масляниста рідина від світло-жовтого до жовтого кольору зі слабким специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ "Лубнифарм".

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Петровського, 16.

 Фармакотерапевтична група.

Лікарські засоби, що регулюють метаболічні процеси. Код АТС C10А Х06.

 До складу Риб’ячого жиру входять вітамін А (ретинол), вітамін D2 (ергокальціферол), вітамін D3 (холекальціферол), поліненасичені омега-3 жирні кислоти.

Діючими речовинами Риб’ячого жиру є жирні кислоти (Міристинова, Пальмітинова,  Пальмітоолеїнова, Стеаринова,  Олеїнова,  Цис-вакценова, Лінолева, ?-Ліноленова,  Мороктинова,  Гадолеїнова,  Гондоєва,  Ейкозапентаєнова, Цетолеїнова, Ерукова,  Докозагексаєнова), вітамін А і вітамін D3.

Ейкозапентаєнова кислота – ЕПК і Доксагексаєнова кислота – ДГК, які в значній кількості містяться у жирі печінки тріски, чинять такі біологічні ефекти: ДГК необхідна для нормального розвитку мозку, нервової системи і сітківки дитини; ЕПК є попередником біологічно активних молекул – ейкозаноїдів, до яких належать тромбоксан, лейкотрієни, простацикліни і простагландини. Ейкозаноїди, утворені з насиченої арахідонової кислоти, значно відрізняються за біологічним ефектом від ейкозаноїдів, утворених з омега-3 жирної кислоти (ЕПК). Так, з арахідонової кислоти утворюється тромбоксан (ТХА2), який має виражений судинозвужувальний ефект, тоді як у ТХА2, утвореного з ЕПК, цей ефект практично не виражений. Простагландини, синтезовані з арахідонової кислоти, активніші за простагландини, синтезовані з ЕПК омега-3 жирних кислот. Цим пояснюється зниження активності неспецифічної запальної реакції при прийомі достатньої кількості незамінних омега-3 жирних кислот. Омега-3 жирні кислоти є попередниками деяких ферментів, змінюють фізичні властивості клітинних мембран, включаючись до складу фосфоліпідів, безпосередньо беруть участь у процесі генної транскрипції та в процесі ацеляції (зв’язування білкової молекули з мембраною клітини).

При регулярному вживанні Риб’ячого жиру, що містить омега-3 жирні кислоти, знижується рівень тригліцеридів, холестерину ліпопротеїдів низької щільності і ліпопротеїдів дуже низької щільності, підвищується еластичність мембран клітин крові, зменшується активація тромбоцитів і пригнічується хемотаксис, що призводить до зниження в’язкості крові і ризику тромбоутворення, судинорозширювальний ефект переважає над судинозвужувальним. Зазначені властивості поліпшують мікроциркуляцію, особливо в судинах, уражених атеросклерозом.

Показання для застосування.

Гіпо- та авітаміноз А, захворювання очей (пігментний ретиніт, ксерофтальмія, гемералопія, кератомаляція), системна терапія уражень шкіри та слизових оболонок, рахіту, гіпотрофії, гострих і хронічних респіраторних захворювань, запальних та ерозивних уражень травного тракту, сечовивідних шляхів, прискорення загоювання ран і зрощування кісткових переломів; профілактика розвитку атеросклерозу та тромбозу, відновлення нормальної коагуляції після тромбозу; період вагітності і годування груддю (особливо в північних широтах).

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до препарату. Гемофілія.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Слід дотримуватися обережності при призначенні препарату в перші 3 місяці вагітності, оскільки є повідомлення про можливість тератогенного ефекту при довготривалому застосуванні великих доз. З обережністю призначають хворим на гострий і хронічний нефрит, при декомпенсації серцевої недостатності, хронічній жовчокам’яній хворобі і хронічному панкреатиті (можливе загострення процесу).

 Спосіб застосування та дози.

Застосовують внутрішньо. Дозу препарату визначають індивідуально. Зазвичай дорослим призначають по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на добу. Дітям з 4-тижневого віку призначають по 3 - 5 крапель 2 рази на добу, поступово підвищуючи  дозу  до  12; - 1 чайної ложки на добу. Дітям віком до 1 року – 1 чайну ложку на добу; до 2 років – по 1 - 2 чайні ложки; від 3 до 6 років  –  по 1 десертній ложці;  старше 7 років – по 1 столовій ложці 2 - 3 рази на добу. Курс лікування – 2 - 3 місяці. За необхідності курс лікування повторюють через 1 місяць.

Передозування.

При тривалому застосуванні препарату може виникнути сонливість, млявість, головний біль, нудота, блювання, біль у кістках нижніх кінцівок, демінералізація кісток.

Лікування: зменшити дозу або тимчасово припинити застосування Риб’ячого жиру та призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти.

При застосуванні рекомендованих доз побічні ефекти не виявлені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами, які містять вітаміни А і D, існує можливість розвитку гіпервітамінозу.

При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити про це лікарю.

Термін придатності.

1 рік.

Умови зберігання.

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 10 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Упаковка.

По 50 г або по 100 г у флаконах скляних.

 Категорія відпуску.

Без рецепта.

49814
Присоединяйтесь
Наши аптеки Обратная связь